עדשות מגע יכולות לעוור בשימוש לא נכון

האריזה היפה של עדשות המגע היא מה ששכנע את מאמי גיי בת ה-19 לקנות אותן לתחפושת שלה. היא לא ידעה כי עדשות מגע צבעוניות מצריכות מרשם מרופא בדיוק כמו כל אביזר אחר ובכך, הרשתה לעצמה לקנות מה שמצאה בתחנת הדלק הקרובה לביתה. היא למעשה בכלל לא קנתה אותן כדי לשפר את הראייה שלה אלא אך ורק כדי לשפר את התחפושת שלה לקראת ליל כל הקדושים. אם היא רק הייתה יודעת כי הטעות הזו היא מה שיביא אותה למיון, היא אולי הייתה פועלת אחרת.

צור\י קשר עם מומחה

"עדשות יוקרה"

על האריזה של העדשות היה מצוין "עדשות יוקרה", מה שגרם למאמי גיי לחשוב כי היא רוכשת מוצר שמספק את הצרכים שלה לקראת התחפושת ובמקביל, גם שומר על הבריאות שלה ועל התקנים החשובים. למעשה, מי בינינו בכלל חושב על הבטיחות בשימוש במוצרים מעין אלו? ברוב המקרים אנחנו נוטים להשקיע דקה אחת או יותר במחשבה על המחיר של המוצרים, אבל כמעט ולא חושבים על המחיר הבריאותי שיש למוצרים שאנחנו קונים ומשתמשים בהם גם כשמדובר באיבר כל כך רגיש בגופנו.

העיניים – בין האברים הרגישים ביותר בגוף

מנגנון הראייה הוא בין המנגנונים המורכבים ביותר הקיימים בגוף האדם. למעשה הקרנית, היא הרקמה העדינה המקיפה את גלגל העין וקולטת את החמצן, היא בין החלקים בעין האחראיים על העברת האור והחמצן ומאפשרת את הראייה המדויקת והראייה לפרטים.

בעת שימוש בעדשות מגע אנחנו חוסמים מעינינו את האפשרות לקבל חמצן באופן שוטף ולפיכך, פוגעים ביכולת של העין לשמור על ראייה ברמה גבוהה ועל יכולת לראות גם את הפרטים הקטנים. עדשות מגע לא מתאימות לעיניים או כאלה שגורמות לנזקים של ממש יכולות להיות הרס לדראון עולם ולהביא את העיניים לידי עיוורון כולל.

יתרה מכך, שימוש יתר בעדשות מגע המשמשות למטרות אסתטיות בלבד יכול להפוך את העין להיות רגישה הרבה יותר לזיהומים שונים, מה שגורם לה להיות רגישה יותר ובבוא הזמן גם להפוך את האדם המשתמש בעדשות להרבה יותר רגיש למחלות שונות.

זה לא שווה את זה

גם מאמי גיי בעצמה מעידה כי לא משנה כמה העדשות מייפות את המראה החיצוני, בסופו של דבר זה לא שווה את זה אם זה פוגע בראייה ללא יכולת להחזיר את המצב לקדמותו. כדי לשמור על מצב העין בלי לסכן אותה ובלי לאבד את הראייה לנצח, ישנה חשיבות מרבית בשמירה על העיניים והימנעות משימו בעדשות מגע לא רפואיות.